Kočičí řádění začíná, nohy na ramena! Nebo...

31. 08. 2017 8:35:26
Kdo má doma kočku, zná její pravé tváře. Neviňátko, které se rázem dokáže změnit v zuřivého tygra ničícího vše, co mu přijde do cesty. Záclony, kabely, hračky... A když jde o koťata, pravé kočičí řádění může začít.

Jako kočky a psi. To asi známe každý. Ale co když do domácnosti, kde už nějaký ten kočičí miláček žije, přineseme další kočičku či kocourka? Zajiskří to mezi nimi, nebo si “padnou samou láskou do náruče”? Ve většině případů to spíš zajiskří. Nebo spíš “zaprská”.

Děti ale kočky milují. Baví je je honit, hrát si s nimi, neobratně je nosit, ale stejně tak si rády přečtou nebo poslechnou nějakou tu pohádku o kočičkách, příběh o koťátku a prožijí tak nejrůznější kočičí dobrodružství a lumpárny i nepřímo. Ať už doma kočičku mají, nebo ne.

Pravé kočičí přátelství

A proč to nezkusit například s pomocí knihy Michaely Zimové Trampoty kocoura Toma, která je vhodně doplněna krásnými obrázky ilustrátorky Veroniky Balcarové? Jde o dojemný příběh kocoura Toma, který hledá přátelství, lásku a porozumění ve svém novém domově

Tom to nemá zpočátku vůbec lehké. Změna domova mu přinese nejen změnu prostředí, ale rovněž nutnost “sladit se” s ostatními tamními spolubydlícími. A to nebude vůbec lehké. I když...

... příběh opravdového a nerozlučného přátelství se rodí často velmi těžce. A mnohdy se právě z velkých nepřátel stávají ti největší kamarádi. To se občas děje nejen ve světě lidí, ale může se přihodit i ve světě zvířecím, třeba v tom kočičím.

Dobrodružství může začít

Kniha Trampoty kocoura Toma je napsána svižným jazykem, přičemž v sobě ukrývá řadu napínavých situací a dobrodružství. Autorka v knize využívá velmi příjemný styl psaní pro nejmenší i větší čtenáře, který příjemně pohladí i leckterého dospělého čtenáře. Ať už rodiče, babičku či dědečka, tetu, strejdu...

Malý kocour Tom přichází do své nové rodiny jako koťátko. Ale jaké je jeho překvapení, když zjistí, že není jediným kočičím miláčkem rodiny. Bydlí tu ještě nafrněná mňaudáma Apsara a také mazaný kocour Mikin. Časem se ale všichni spřátelí, a když celá parta vyrazí s rodinou na chalupu, to pravé kočičí dobrodružství teprve začíná...

(Michaela Zimová - Trampoty kocoura Toma)

Oficiálně je dle informací nakladatelství určena čtenářům od sedmi let, ale mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že se líbí i mnohem mladším dětem.

Co lze také říci

Na exkurs do pravého kočičího světa, plného napínavých dobrodružství a zrodu přátelství, zavede čtenáře malé i větší kniha Trampoty kocoura Toma, a to na celkem 112 stranách příběhu s nádhernými ilustracemi.

Kromě základních informací (kdo, kdy a kde ji vydal atd.), stručného věnování a obsahu, je kniha rozdělena na celkem 21 kratších i delších kapitol.

Tom se narodil jako pouliční směs, mamka byla jasná, taťka neznámý. Ale narodil se do přátelského prostředí, kde měl plnou péči, a tak vyrůstal jako spokojené koťátko. Mohl poznávat svět a při prvních kočičích krůčcích se kočkoval s dvěma sestrami. Jenže jako skoro každé kotě čekalo i jeho, asi ve dvou měsících, stěhování do nového domova.
Přijela velká hučící krabice, z ní vystoupila obrovská kočka, která však chodila po dvou, a nesla malou krabici. Hup - a malý kočičí kluk byl uvnitř malé krabice a záhy se vezl v té velké hučící krabici.
- Co je to? Tady nechci být, pomyslel si a začal žalostně mňoukat.
“Neplakej, za chvíli vystupujeme,” řekla ta velká kočka, co ho odnesla z jeho domova.
Malý kočičí kluk to moc nechápal, vždyť vůbec neví, kam jede a co s ním bude.

(Michaela Zimová - Trampoty kocoura Toma, str. 5 - Zrození)

Slovo závěrem...

Kniha Trampoty kocoura Toma je postavena na pravých kočičích dobrodružstvích kocoura Toma, kocoura Mikina a nóbl kočičí madam Apsary. A čtenář i malý posluchač si může jejich příběhy také prohlédnout díky krásným ilustracím, které tento kočičí pohádkový příběh skvěle doplňují.

Knihu nádherně ilustrovala Veronika Balcarová. Návrh obálky, grafickou úpravu a sazbu si vzal na svá bedra Vojtěch Kočí. Knihu vydalo nakladatelství GRADA Publishing, a.s., pod značkou Bambook, v Praze v roce 2017.

Pokud chcete zažít pravé a nefalšované kočičárny se vším všudy, kniha Michaely Zimové Trampoty kocoura Toma za přečtení stojí. Vlastní obrázek si už ale udělejte každý sám. Vázanou a bohatě ilustrovanou knihu bez přebalu mi k recenzi poskytlo nakladatelství GRADA Publishing, a.s., za což děkuji.

Autor: Tomáš Králíček | čtvrtek 31.8.2017 8:35 | karma článku: 33.08 | přečteno: 719x


Další články blogera

Tomáš Králíček

Tom Hanks. Vynikající herec a nově i úspěšný spisovatel

Tom Hanks je zřejmě prototyp člověka, který na co sáhne, v tom vyniká. Je vynikající herec, režisérského “kormidla” se také umí chopit, uspěl jako producent, ale to je mu asi málo. Nově ukazuje, že i jako spisovatel “hraje prim”.

18.10.2018 v 8:26 | Karma článku: 11.91 | Přečteno: 178 | Diskuse

Tomáš Králíček

Co spojovalo Karla IV. se švýcarským rebelem Guillaumem Perronetem?

Guillaume Perronet, vůdce povstání obyvatel jihošvýcarského Valais proti bezpráví a tyranii sionského biskupa Tavela i savojského hraběte Amadea, našel zastání u římského císaře a českého krále Karla IV. Proč ho Karel IV. chránil?

2.10.2018 v 8:26 | Karma článku: 22.22 | Přečteno: 283 | Diskuse

Tomáš Králíček

Chlapec, který přežil pochod smrti… a natruc neumřel!

Hrůzy 2. světové války by měly být omílány neustále dokola, abychom každé další generaci předávali poselství ve smyslu “tak takhle tedy ne!”. Je prostě třeba se poučit.

13.9.2018 v 8:26 | Karma článku: 29.74 | Přečteno: 624 | Diskuse

Tomáš Králíček

Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život

Umět vyjednávat je nutností nejen pro profesionální vyjednavače s teroristy. V životě totiž vyjednává každý, ať už jde o business, jednání mezi rodiči a dětmi, rokování o platech, nebo dokonce o lidských životech. Víte, jak na to?

16.8.2018 v 8:26 | Karma článku: 28.61 | Přečteno: 437 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Dáša Stárková

Metro story – usmála se

Zase další úprk na vlak. Zpocená je jako myš. Pak ten pochod s davem od vlaku na metro. Nesnáší to. V hlavě jí zní písnička Individualita od pánů Hapky a Horáčka z muzikálu Kudykam. Ještě že si lístky na vlak i metro koupila včera

20.10.2018 v 14:30 | Karma článku: 5.18 | Přečteno: 81 | Diskuse

Sylva Řiháková

To se takhle sejde na konferenci psycholog, sociolog a antropolog...

Pod pojmem "sociální pedagogika" si většinou lidé nedovedou představit nic, nebo se jejich úvahy ubírají směrem, který se vztahuje buď ke slovu pedagogika, nebo sociální. Oba termíny spojené dohromady už ale bývají oříšek.

20.10.2018 v 14:24 | Karma článku: 5.26 | Přečteno: 153 | Diskuse

Dáša Stárková

Salámovou metodu na nás

Že salám nekonzumujete a snažíte se žít zdravě? Že jste pyšní na své kritické myšlení a jen tak nesednete někomu na lep? Že jste už skeptičtí? A přesto zobeme jeden kousek salámu za druhým.

20.10.2018 v 13:21 | Karma článku: 11.61 | Přečteno: 316 | Diskuse

Pavel Hewlit

#meetoo v pohádkách

Amerika se nezastaví. Amerika jede. Americe nestačí jedno kousnutí. Ta si nedá pokoj, dokud se to nesní. Dokonce i samu sebe.

20.10.2018 v 13:18 | Karma článku: 16.55 | Přečteno: 293 | Diskuse

Libuše Palková

Tati, mami, kde jste?

V životě každého z nás přijdou chvíle, kdy se člověk cítí slabý, bezradný a bezmocný, zraněný a zaskočený záludností lidí kolem sebe, unavený složitostí světa, usmýkaný a znechucený životním koloběhem. Zkrátka když si nevíte rady.

20.10.2018 v 12:13 | Karma článku: 13.92 | Přečteno: 705 | Diskuse
Počet článků 134 Celková karma 23.05 Průměrná čtenost 1176

PR manažer, blogger, recenzent, mediální poradce, bývalý novinář a tiskový mluvčí.

Od r. 1994 jsem pracoval jako redaktor, editor, zástupce šéfredaktora a šéfredaktor v renomovaných médiích v ČR i na Slovensku. Byl jsem tiskovým mluvčím v soukromé i státní sféře, poradcem místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, členem Komise pro výchovu a vzdělávání při Radě MČ Praha 6. Učil jsem na ZŠ a přednášel masmédia na VOŠ. Profesně se zabývám PR a mediální komunikací. Ve volném čase se věnuji své rodině, literatuře, historii, češtině, sportu, psaní blogů, ale i své práci.

Tituly mi k recenzím poskytují nakladatelství: Academia, Argo, DOMINO, GRADA, Host, Jan Melvil PublishingJOTA, LEDA, Nakladatelství Kazda, PasekaSlovart; dále portály Audioteka.cz, ebux.cz, eReading, filmgame.czPalmknihy.czvydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, vydavatelství audioknih OneHotBook, za což děkuji.

Najdete na iDNES.cz