Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

“Miláčku, to je má milenka. Seznamte se.”

25. 05. 2016 9:26:18
Představit vlastní ženě milenku? Že pak nejde o nevěru, ale o jakési zpestření dlouholetého svazku manželského? I tak na to může někdo nahlížet. Není ale lepší jen fantazírovat, než se pouštět do reálného dobrodružství?

Doba se změnila a co dříve bylo tabu, není jím dnes. To v určité společnosti platí i o sexu. Řada lidí se už dnes netají tím, že má milenku, případně milence. Mnohdy to v některých rodinách patří “k dennodennímu koloritu”. Osobně si to snad ani neumím představit. Otázkou je, jestli vůbec chci.

Na druhou stranu se ale čím dál častěji s tematikou sexu a nejrůznějších tužeb (i u letitých párů) můžeme potkávat i v literatuře. Nemyslím tím odbornou, ale beletristickou. Většinou má ale příchuť literatury odlehčené, bez hlubší myšlenky, literárně na nižší úrovni, byť se čtenáři může zdát, že se mu čte sebelépe.

Sex s milenkou? Jen když se přidá manželka!

Pro příklad nemusím jít až tak daleko. Zrovna letos v dubnu vyšla česky kniha Jesseho Kornblutha Manželský sex, která se touto tematikou zabývá.

Hlavním hrdinou “milostného románu o sexu”, jak podtitul této knihy zní, je rozvodový právník David Greenfield, jeho žena Blair (přednášející ženská studia na univerzitě) a fotografka Jean Coinová.

A když krásná Jean požádá Davida, aby se na šest týdnů stal jejím milencem, David to vyřeší alibisticky. Přece nebude nevěrný, tak proč ji nepředstavit vlastní ženě? A představa “trojky” je navíc tak lákavá (po více než 20 letech manželství a s dcerou na vysoké škole)... ;-) Více z děje samotné knihy už tradičně nehodlám prozradit. Ať tak, nebo tak, každý má nějaké tužby. Zde zřejmě autor nechal proniknout do románu ty své.

Sexuální fantazie versus skutečný život

Trochu se mu možná nedivím. Stárnoucí novinář Kornbluth možná zkouší realizaci svých tužeb alespoň skrze vlastní knihu. Nakolik je toto pravda ale posuzovat neumím a ani nechci. Už to, že je tento román pro muže spíše nemožné číst, protože by se u něj mohl nudit, či dokonce i pohoršovat, hovoří “jasnými barvami”.

Román je plný pokušení, sexuální fantazie a tužeb (zřejmě samotného autora), ale také jointů vykouřených hlavními hrdiny, téměř padesátníky. Pravdou je, že se vše odehrává v amerických reáliích, tak by to českého čtenáře příliš překvapovat nemělo. Tedy pokud není konzervativec.

Těžko říci, jaký cíl si autor knihy Manželský sex svým románem určil. Jen on sám ví, zda chtěl třeba “jen donutit” čtenářky (o čtenářích zde dle mě opravdu nemůže být příliš řeč), aby přemýšlely o tom, co se může stát v dobře fungujícím a léty prověřeném manželském vztahu. Nebo mu šlo o něco více? Nebo je vše jinak a zbytečně hledáme více tam, kde žádné více, žádná větší hloubka není?

Kdo je Jesse Kornbluth

Autor knihy Manželský sex, Jesse Kornbluth, je americký novinář, spisovatel a scénárista. Je redaktorem a editorem například Vanity Fair, New York Magazine, Reader's Digest. Přispívá rovněž do The New Yorker či The New York Times.

Jesse Kornbluth přednášel 10 let scénáristiku na New York Univerzity a jako scénárista spojil svou práci například s takovými hereckými esy, jako je Paul Newman či Robert De Niro. Ke své knize Manželský sex rovněž napsal Jesse Kornbluth i scénář, podle kterého se bude natáčet i film.

Jesse Kornbluth je jedním ze zakladatelů webu bookreporter.com zaměřeného na nekomerční tituly, před 12 lety založil web HeadButler.com. Podle svých slov se v době, kdy nepracuje, snaží být příkladným otcem a dokonalým manželem.

Co lze také říci

S největší pravděpodobností své vlastní vysněné sexuální (chlípné) touhy nám autor předložil v knize Manželský sex na 216 stranách. Přestože Kornbluthova kniha není příliš objemná svým rozsahem, jde o oddychové čtivo, které ale rozhodně nelze řadit mezi literární perly, mezi hodnotnou literaturu. Ba naopak bych ji zařadil mezi jednoznačně brakovou literaturu pokleslého žánru. I ta má však na literárním poli své místo.

Spíše pro čtenářky může být čtení Manželského sexu jakýmsi příjemným zpestřením a třeba i vzrušující četbou, případně vodítkem k vlastní realizaci. Kniha je napsána lehkým jazykem, nejde o nijak složité čtení. Pokud čtenáře - pardon, spíše čtenářku - chytne, může ji mít přečtenou za pár hodin.

Kromě základních informací (kdo, kdy a kde ji vydal atd.) je kniha rozdělena na celkem 38 kapitol. V závěru autor nezapomněl ani na poděkování. Nakladatelství DOMINO pak připojilo upoutávky na čtyři knihy ze své produkce.

Slovo závěrem...

Z anglického originálu Married Sex, vydaného nakladatelstvím Open Road Integrated Media v New Yorku v roce 2015, přeložila knihu Manželský sex do češtiny Hana Čapková. Obálku si vzala na starost Rajka Marišinská. Knihu vydalo nakladatelství DOMINO v Ostravě v roce 2016.

Tentokráte mé doporučení knihy Jesseho Kornblutha Manželský sex míří jen na ženy, a to spíše na ženy, které si rády přečtou něco oddychového či něco alá červená knihovna “pro starší a pokročilé”. Eventuálně může být tato kniha zajímavá i pro ženy, které by se rády v sexu realizovaly a chtěly uniknout z dennodenní nudy všedního života. Mužům však tuto knihu nedoporučuji.

A ještě si neodpustím na závěr jednu malichernou polemiku s autorem. - Dovolím si s ním nesouhlasit už s úvodní přímou řečí hlavního hrdiny, že “Nejkrásnější žena na světě je ta, která čte knihu.”. Samozřejmě jde o názor individuální a čistě subjektivní. Na druhou stranu bych já osobně řekl, že “nejkrásnější žena na světě je ta, která je spokojená, zamilovaná a usmívá se na Vás”.

Obrázek si ale o této knize udělejte každý sám/sama. Podle mého názoru, může být kniha Manželský sex zajímavá pro ženy, které si chtějí přečíst něco provokativního, případně se potřebují v sexu realizovat alespoň na papíře, protože jinak by se červenaly. Vázanou knihu (se zajímavým pogumovaným přebalem a vystupujícími písmeny) i e-knihu mi k recenzi poskytlo nakladatelství DOMINO, za což velmi děkuji.

Autor: Tomáš Králíček | středa 25.5.2016 9:26 | karma článku: 28.77 | přečteno: 1167x


Další články blogera

Tomáš Králíček

Zastřelit, propíchnout nebo uškrtit? Šípková Růženka podle Hurvínka

Scénky s loutkovými postavičkami Spejblem, Hurvínkem, Máničkou, paní Kateřinou a psem Žerykem byly, jsou a zřejmě vždy budou populární. Jsou vtipné a prošla si jimi každá žijící generace. A stále je o co stát

18.5.2018 v 8:26 | Karma článku: 18.21 | Přečteno: 323 | Diskuse

Tomáš Králíček

USA na kolenou. Šéf americké Sněmovny reprezentantů chce položit Senát i prezidenta

Spojené státy americké jsou v ohrožení. Šéf Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu a někteří Rytíři Zlatého kruhu se rozhodli změnit politický systém. Z předsedy se tak může stát de facto neomezený vládce Spojených států.

10.5.2018 v 8:26 | Karma článku: 24.15 | Přečteno: 779 | Diskuse

Tomáš Králíček

Cílevědomá a nezlomná. Ruská ranařka Maria Šarapovová dnes slaví

Když si v roce 2004 smlsla ve finále Wimbledonu na dvojnásobné obhájkyni titulu Sereně Williamsové, ze sedmnáctileté Marie Šarapovové se takřka přes noc stala překvapivá světová hvězda. Víte ale, jaký je její život?

19.4.2018 v 8:26 | Karma článku: 33.28 | Přečteno: 752 | Diskuse

Tomáš Králíček

Bratři Mašínové - hrdinové, nebo vrazi? Vydejme se po jejich stopách

Bratři Ctirad a Josef Mašínové a členové jejich odbojové skupiny jsou, ať už chceme nebo ne, kontroverzními postavami naší historie. Ať už byli hrdiny, nebo vrahy, pojďme se vydat po stopách jejich činů a kroků...

12.4.2018 v 8:26 | Karma článku: 34.62 | Přečteno: 1067 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Zuzana Zajícová

Zákulisní dobrodružství aneb Co divák netuší

Někdy je to fakt adrenalin, vylézt před diváky na jeviště. Každý, kdo se někdy nějak prezentoval před publikem, zažil určitě perné chvilky, o kterých diváci nemají ani tušení.

28.5.2018 v 9:16 | Karma článku: 11.26 | Přečteno: 303 | Diskuse

Jana Klenorová

Nešťastník

Nad jeho hlavou proletěl dravec, který zrovna ulovil myš. Myš, která snad ještě žila. A on ucítil její strach.

28.5.2018 v 8:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Pavel Vrba

A jedné noci, probudil mě jeden sen

Sen, tak úzce se dotýkající našeho vlastního člověčenství, našich schopností a našich nedostatků. Sami k sobě, k našim blízkým a ostatním lidem. Byl o všech našich přáních, které v životě sníme.

28.5.2018 v 8:00 | Karma článku: 6.92 | Přečteno: 107 | Diskuse

Helena Vlachová

Velmi smutná podívaná

Tak se mi stále více zdá, že tu máme až přespříliš dlouhé bezvládí, které připomíná velmi smutnou podívanou. Nemusím být ani politolog, abych viděla, že se tu děje něco divného.

28.5.2018 v 6:48 | Karma článku: 19.61 | Přečteno: 548 | Diskuse

Pavel Hewlit

A co jste od nich čekali - zázrak

Myslím od politiků. Od nových politiků, kteří zase tak noví nejsou, když vezmete v úvahy možnost, že škraloupy na osobnosti se nevyhnou nikomu z nás. V tomhle noví nejsme.

27.5.2018 v 22:13 | Karma článku: 10.68 | Přečteno: 235 | Diskuse
Počet článků 124 Celková karma 28.37 Průměrná čtenost 1167

PR manažer, blogger, recenzent, mediální poradce, bývalý novinář a tiskový mluvčí.

Od r. 1994 jsem pracoval jako redaktor, editor, zástupce šéfredaktora a šéfredaktor v renomovaných médiích v ČR i na Slovensku. Byl jsem tiskovým mluvčím v soukromé i státní sféře, poradcem místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, členem Komise pro výchovu a vzdělávání při Radě MČ Praha 6. Učil jsem na ZŠ a přednášel masmédia na VOŠ. Nyní se profesně zabývám PR a mediální komunikací. Ve volném čase se věnuji své rodině, literatuře, historii, češtině, sportu, psaní blogů, ale opět i své práci.

Na blog píši především recenze. Knihy a audia k mým recenzím mi poskytují nakladatelství: Academia, Argo, DOMINO, GRADA, Host, Jan Melvil PublishingJOTA, LEDA, Nakladatelství Kazda, PasekaSlovart; dále pak portály Audioteka.cz, ebux.cz, eReadingPalmknihy.czvydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, vydavatelství audioknih OneHotBook, za což všem děkuji.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.